Wystawa ceramiki Katarzyny Królikowskiej – Pataraia, rysunków Kajetana Markiane Pataraia i pasteli Davida Pataraia

Będzie to wspólne przedsięwzięcie  rodzinne, gdzie bohaterami są: Tata David, Syn Kajetan i Mama Katarzyna. Zobaczycie  małego mistrza Kajetana, jego historie  opowiedziane za pomocą  linii I kresek, poprowadzonych pewną ręką  jeszcze bardzo młodego artysty. Ceramiczne kobiety, dziewczyny, figury Katarzyny – Królikowskiej Pataraia, które  swoim wdziękiem I subtelnością zaproszą do wspólnej rozmowy. Obraz rodzinny dopełnią lekkie, surrealistyczne pastele Davida Pataraia.

Zapraszamy 9 listopada na godzinę 18.00, kiedy otworzymy wystawę chlebem (gruzińskim I winem…).

Wystawa  czynna będzie w dniach od 10 do 29 listopada 2017 r. w godzinach otwarcia galerii.

Wtorek – czwartek: 14.00 – 17.00

Piątek: 14.00 – 18.00

Sobota: 11.00 – 15.00

Lub po umówieniu się telefonicznym: 48 604 267 955

Wszystkie wystawiane prace są na sprzedaż.

David Pataraia ur. W 1971 w Lanczchuti w Gruzji. Od ćwierćwieku mieszka w Polsce, w Warszawie, gdzie ma rodzinę. Na Pradze Północ ma własną pracownię, w której tworzy w różnych technikach obrazy  na płótnie, płytach, maluje pastelami portrety, zwierzęta, przedmioty. Jego prace są chętnie kupowane do prywatnych kolekcji w kraju i zagranicą.

Katarzyna Królikowska – Pataraia – żona Davida Pataraia i Mam Kajetana. Absolwentka Wydziału Farmacji na Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1996 roku pracuje  na wydziale Konserwacji i Restauracji Sztuki w ASP w Warszawie.  Od lat  tworzy figury ceramiczne, szczególnie kobiety  często siedzące, zamyślone, skromne, w ten sposób wypowiadając się artystycznie, także uchylając rąbka tajemnicy swojej kobiecości.

Kajetan Markiane  Pataraia – syn Davida i Katarzyny, uczeń szkoły podstawowej,   relacjonuje  i opisuje świat za pomocą rysunków, często satyrycznych.  Jego prace   odznaczają się spostrzegawczością i ciętym humorem.