Aleksandra Supińska (10.2013)

Plakat_ASUroczysty wernisaż odbył się 25 października 2013 r., w galerii Po Prawej Stronie Wisły, przy ulicy Konopackiej 15/ 1a, w Warszawie o godzinie 18.00. Wystawa trwała do 28 listopada 2013 r.

Aleksandra Supińska – studentka piątego roku Akademii Sztuk Pięknych  w Warszawie, na wydziale grafiki w pracowni Piotra Smolnickiego.

Zauroczona architekturą  przemysłową,  potocznie traktowaną jako brzydką, nieciekawą, dla niej fascynującą  i stymulującą. W swoich pracach odsłania  obiekty i miejsca porzucone przez koneserów piękna. Dzięki subiektywnemu podejściu w przedstawianiu instalacji industrialnych, nadaje im nowe życie, nową wartość, wprowadzając je  w świat sztuki, świat piękna i ekspresji. Podstawową techniką jaką posługuje się Artystka jest sitodruk, który przez wiele lat kojarzony był z przemysłem. Stąd ciekawe  powiązanie techniki i tematu. Stosując sitodruk do zachowania obiektów architektury przemysłowej, nadaje rangę artystyczną  technice  i obiektom, które odkrywa przed widzem.

Fotorelacja