Ewa Czuchaj 

Absolwentka  Wydziału  Archeologii na Uniwersytecie  Warszawskim w zakresie dwóch specjalizacji (Andyjska Misja Archeologiczna 2001 r. oraz Nubia w okresie wczesnochrześcijańskim 2004 r.). Następnie studiowała malarstwo  w  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które ukończyła  z wyróżnieniem rektorskim  w pracowni prof. Mariana Czapli oraz   tkaninę artystyczną i formy przestrzenne  w pracowni prof. S Andrzejewskiego (2007 r.). Dodatkowo w latach 2001-2004 studiowała  na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w zakresie konserwacji tkanin zabytkowych. Podyplomowo ukończyła  pedagogikę przy Wydziale  Zarządzania Kulturą Wizualną ASP.

Kolekcjonuje odgłosy przyrody, obrazy dookoła siebie, notuje i zatrzymuje w sobie.

Na co dzień w pracy zawodowej zajmuje się fotografią, zarządzaniem jednym z największych archiwów fotografii reporterskiej w Polsce. Godzinami wpatruje się w zdjęcia lat minionych, organizuje wystawy.

Ostatnie dziesięć lat poświęciła  na działania zawodowe na styku antropologii, kultury, historii mówionej i fotoedycji, na organizowanie wystaw zleconych i pisanie lub koordynowanie publikacji.

Wszystkie zdobyte doświadczenia przekłada na język malarski. Płótno i farba stanowią  dla niej narzędzie do wyrażenia tego, co powstaje jako refleksja.

obrazy Ewy Czuchaj