Galeria Sztuki „Po Prawej Stronie Wisły” działa od 2010 r. i jest autorską galerią Agnieszki Niedźwieckiej.

Od początku naszego powstania, koncentrujemy się na sztuce współczesnej: malarstwie figuratywnym i abstrakcyjnym, grafice, fotografii i rzeźbie. Wystawiamy i promujemy artystów mniej znanych, młodych, dla których wystawa w naszej galerii jest często pierwszą wystawą, dającą impuls do dalszej eksploracji rynku sztuki. Nietypowe, kameralne wnętrze galerii sprzyja kontemplacji i zainteresowaniu sztuką.

Galeria Sztuki Po Prawej Stronie Wisły organizuje wystawy, targowiska sztuki, spotkania z artystami.  Do wszystkich wystaw galeria wydaje ulotki, często plakaty i pocztówki z reprodukcjami wystawianych dzieł. Bierzemy udział w targach sztuki.

Jesteśmy otwarci na nowatorskie pomysły wystawiennicze naszych artystów, którzy wykorzystują także przestrzeń ulicy przylegającą do galerii, tym samym wchodząc w bezpośrednią interakcję z odbiorcami sztuki.

Przy kawie lub herbacie można porozmawiać i zastanowić się nad wyborem pracy.

Serdecznie zapraszamy.

I. Zapraszamy do współpracy Młodych Artystów zainteresowanych prezentowaniem swoich prac w galerii z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii. Prosimy o przesłanie na adres galerii info@poprawejstroniewisly.pl  biografii oraz  portfolio z aktualnie dostępnymi prac, także cennik autorski.

II. Proponujemy prace Artystów współpracujących z galerią do domów, rezydencji, biur i hoteli.

III. Oferujemy odpłatny wynajem galerii na indywidualne wystawy czasowe.

Wymiary ścian:

1. Frontowa na wprost wejścia do galerii ma wymiar: długość 3 m x wysokość 2,30 m, łącznie ok. 6,90 m2.

2. Prostopadła ściana do frontowej ma wymiar: długość 5,5 m x wysokość 2 m, łącznie ok. 11 m2.
 Szczegóły oferty dostępne pod adresem e-mail: info@poprawejstroniewisly.pl lub telefon 604267955.

IV. Praski Kalejdoskop Sztuki – w okresie letnim galeria PPSW organizuje uliczną wystawę, połączoną ze sprzedażą rękodzieła artystycznego.  Zgłoszenia na adres e-mail: info@poprawejstroniewisly.pl

 

Po prawej stronie Wisły, na drugim jej brzegu świat jakby nieco zwolnił swój szalony bieg.

Po prawej stronie Wisły są miejsca prawdziwe, o których na chwilę zapomina czas.

Po prawej stronie Wisły mieszkańcy rozmawiają ze sobą na ulicach a podwórkowe psy przyglądają się sztucznym kwiatom zdobiącym podwórkowe kapliczki.

Po prawej stronie Wisły w starych kamienicach, wyczuwa się przedwojenną nostalgię za tym co odchodzi już w nieco piękniejszą od teraźniejszości - przeszłość.

Po prawej stronie Wisły można napić się kawy ze starej filiżanki przy nakrytym dzierganą serwetą stoliku i uraczyć zmysły.

Po prawej stronie Wisły malarskie miniatury dziergane precyzyjnie drobniutkimi dotknięciami materii plastycznej ukazują z wielkim pietyzmem i cierpliwością istniejące pejzaże albo te, które dopiero zostaną odkryte, będące projekcją artystyczną autorki.

Po prawej stronie Wisły fotograficzne impresje przedstawiają piękno natury, dzięki nieco zapomnianym już prawdziwym i szlachetnym technikom fotograficznym.

Po prawej stronie Wisły w kwietniu 2019 roku, odbyło się spotkanie dwójki artystów zatytułowane „Powrót Wiosny”, spotkanie miniatur malarskich Beaty Boguckiej z fotografiami Wojciecha Walkiewicza.

Po prawej stronie Wisły malarstwo i fotografia wzajemnie się uzupełniły dzięki spójności tematu i tradycyjnej formie jego przedstawienia.

Po prawej stronie Wisły jest czas na to by skupić uwagę na pasji tworzenia.

Po prawej stronie Wisły jest miejsce by umknąć najnowszym technologiom i czerpać z kameralnej atmosfery sztuki prezentowanej w lokalu na parterze przedwojennej kamienicy.

Po prawej stronie Wisły w tej kamienicy znajduje się urocza Galeria…

Po prawej stronie Wisły…

Katarzyna Stanny

Warszawa, maj 2019 r.

 

Współpracujemy z:

 

artinfo.pl

 

Adres

Galeria Sztuki
Po Prawej Stronie Wisły

Konopacka 15/1A,
Praga Północ, Warszawa 03-428

Godziny otwarcia

wtorek – czwartek 14.00 17.00,
piątek 14.00 – 18.00,
sobota 12.00 – 15.00
niedziela-poniedziałek nieczynne

w lipcu, sierpniu i wrześniu:
wtorek – środa 14.00 - 17.00,
czwartek 14.00 – 19.00,
piątek 14.00 – 18.00
sobota nieczynne