Anna Wolska „Pochwała Koloru” (10.2014)

Plakat-Anna-Wolska-Pochwala-Koloru

W dniu 5 grudnia 2014 r. w galerii Po Prawej Stronie Wisły odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Wolskiej „Pochwała koloru“. Kurator wystawy , dr Katarzyna Stanny, we wstępie do katalogu zaprosiła wszystkich, którzy cenią sobie dobrą sztukę, do obejrzenia prac i przekonania się o ich wyrazistej ekspresji. Tego wieczoru galerię odwiedziło liczne grono wielbicieli talentu Anny Wolskiej, by osobiście pogratulować jej wystawy.

Kolor! Jego pochwała! Brzmi nie tylko entuzjastycznie ale także optymistycznie i z miłością dla barw. Dla dotknięć pędzla, które tłumnie ale zgodnie wibrują na powierzchni zapełnianej przez malarskie gesty – Ani Wolskiej. Czasem widać, że obraz przedstawia pejzaż, bo gdzieś migocze jakby przez liście, kwiaty, przyrodę – tafla wody…a może to nie tafla, może to niebo?
Oglądając prezentowane na wystawie obrazy mam wrażenie, że autorka z konsekwentny i dość precyzyjnie wymierzonym gestem, rzuciła confetti światu, confetti ograniczone formatem płótna i Jej autorskiego kadru.
Niektóre obrazy są bliższe abstrakcji, inne bliższe pejzażu miejskiemu albo pejzażu przyrody; czasem robią wrażenie świateł widzianych z lotu ptaka albo z samolotu kołującego już nad lądem…a może są to promienie wyobraźni widziane przez pryzmat kalejdoskopu Jej oka?

Tylko Autorka wie na ile obraz jest rzeczywistością przeniesioną na powierzchnię płótna a na ile jest to eksplozja i wewnętrzny portret jej emocji, uczuć, wrażeń i wyobrażeń o świecie który jest tylko Jej światem, bo przecież każdy świat widziany indywidualnie jest naszym światem – autorskim. Na szczęście dla pędu współczesności, odbiór tego świata nie jest odbiorem globalnym, tylko jest u każdego indywidualny a do zapoznania się z punktem kolorystycznego widzenia na świat malarski Ani Wolskiej zapraszają Jej obrazy.
Jest w nich Radość i postawienie nie tylko jednej kropki nad malarskim „i”.
Serdecznie polecam tę wystawę! Dr Katarzyna Stanny

Wystawa trwała do 28 lutego 2015 r.

Fotorelacja