NOC MUZEÓW 2024

Galeria Po Prawej Stronie Wisły, w tym roku przygotowała spotkanie z twórczością   Barbary Szubińskiej, wybitnej malarki i pedagoga.

Pokażemy obrazy, powstałe w końcu XX wieku oraz z ostatnich lat.

Barbara Szubińska jest absolwentką Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Malarstwa, w pracowni Artura Nacht-Samborskiego.

Od 2000 r. jest profesorem w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Podczas Nocy Muzeów zaprezentujemy głównie obrazy na papierze. Tematy jej rysunków, gwaszy, obrazów  nawiązują  do zatrzymanych w pamięci   doświadczeń, obserwacji, historii, złudzeń. Stosując kreskę, kolor relacjonuje zdarzenia, które ją wzruszyły, dotknęły, zdenerwowały albo rozśmieszyły.

W przemowie do wystawy Zapis Współczesności Barbara Szubińska mówi:”…pragnę wyrazić DUCHA czasu. Nie dosłowność przedmiotu, lecz żywiołową poetykę, która jest właściwa naturze.” Malarstwo  dla Barbary Szubińskiej jest esencją życia, w nim upatruje jedność,  wszystkich aspektów  sztuki.

Barbara Szubińska  brała udział w ponad 50 wystawach indywidualnych oraz w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Jej obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, w Galerii Zachęta, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

Sztuka  Barbary Szubińskiej

nie  jest kobieca, nie jest męska, jest bardzo dobra, o czym będzie można się przekonać podczas Nocy Muzeów.

 

Wystawa czynna do 15 czerwca 2024 r.

W godzinach otwarcia galerii:

Wtorek – czwartek: 14.00 – 17.00

Piątek: 14.00 – 18.00

Sobota: 12.00 – 15.00

lub po umówieniu się telefonicznym.

Kilka zdjęć obrazów, które znajdą się na wystawie