Po Drugiej Stronie Lustra (06.2015)

plakat-PO-DRUGIEJ-STRONIE-LUSTRA-214x300W Noc Pragi, 27 czerwca 2014 r. Galeria Po Prawej Stronie Wisły zaprosiła Państwa na wystawę fotografii Julii Niedźwieckiej „PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA“.

Wystawę otworzył uroczysty wernisaż o godzinie 19-tej, w przestrzeni ulicy Konopackiej, który uświetnili swoją obecnością tancerze z Dorożkarni i Domu Kultury Śródmieście.

TYTUŁ: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

O projekcie tak mówiła sama autorka, Julia Niedźwiecka: „Po drugiej stronie lustra” to praca poświęcona tancerzom. Projekt pokazuje zetknięcie się ich codzienności ze sceną. Taniec to tylko fragment życia tych młodych ludzi. Na co dzień studiują, pracują, wykonują zawody, które ze sztuką mają bardzo niewiele wspólnego. Jednak, gdy wychodzą na scenę w pełnej charakteryzacji, porzucają swoją „normalność” i stają się kimś zupełnie innym. Mogą z siebie dać to, co w ciągu dnia skrywają, gdzieś wewnątrz siebie, aby potem wytańczyć wszystkie zebrane emocje”.

Julia Niedźwiecka – wówczas studentka trzeciego roku Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalność Fotografia Prasowa, Reklamowa i Wydawnicza oraz studentka drugiego roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Wystawa była pracą licencjacką, powstałą pod kierunkiem doktora Pawła Żaka, na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Fotorelacja