Wystawa ceramiki Katarzyny Królikowskiej – Pataraia, rysunków Kajetana Markiane Pataraia i pasteli Davida Pataraia (11.2017)

Ta wystawa  to wspólne przedsięwzięcie  rodzinne, gdzie bohaterami byli: Tata David, Syn Kajetan i Mama Katarzyna. Odwiedzający  galerię podziwiali  małego mistrza Kajetana, jego historie  opowiedziane za pomocą  linii I kresek, poprowadzonych pewną ręką  jeszcze bardzo młodego artysty. Ceramiczne kobiety, dziewczyny, figury Katarzyny – Królikowskiej Pataraia, które  swoim wdziękiem I subtelnością zaproszały  do wspólnej rozmowy. Obraz rodzinny dopełniały lekkie, surrealistyczne pastele Davida Pataraia.

Wystawę otworzyliśmy 9 listopada  2017 r.   chlebem (gruzińskim I winem…) I była czynna do grudnia 2017 r.

David Pataraia ur. W 1971 w Lanczchuti w Gruzji. Od ćwierćwieku mieszka w Polsce, w Warszawie, gdzie ma rodzinę. Na Pradze Północ ma własną pracownię, w której tworzy w różnych technikach obrazy  na płótnie, płytach, maluje pastelami portrety, zwierzęta, przedmioty. Jego prace są chętnie kupowane do prywatnych kolekcji w kraju i zagranicą.

Katarzyna Królikowska – Pataraia – żona Davida Pataraia i Mam Kajetana. Absolwentka Wydziału Farmacji na Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1996 roku pracuje  na wydziale Konserwacji i Restauracji Sztuki w ASP w Warszawie.  Od lat  tworzy figury ceramiczne, szczególnie kobiety  często siedzące, zamyślone, skromne, w ten sposób wypowiadając się artystycznie, także uchylając rąbka tajemnicy swojej kobiecości.

Kajetan Markiane  Pataraia – syn Davida i Katarzyny, uczeń szkoły podstawowej,   relacjonuje  i opisuje świat za pomocą rysunków, często satyrycznych.  Jego prace   odznaczają się spostrzegawczością i ciętym humorem.

 

Fotorelacja