Warsaw by Art 2017 (09.2017)

W dniach 22 - 24 września 2017  galeria Sztuki Po Prawej Stronie Wisły wzięła udział w  cyklicznym  wydarzeniu Warsaw by Art, podczas którego wystawę w galerii odwiedziło 150  osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach 3 dniowej wystawy podczas Warsaw by Art 22 – 24 września 2017 roku, galeria sztuki Po Prawej Stronie Wisły zaprasza na spotkanie z dobrą sztukę abstrakcyjną. Postaramy się przekonać Państwa do sztuki, która tylko pozornie jest grą kolorów, ograniczoną wielkością ramy obrazu, a tak naprawdę stoją za nią dziesiątki lat pracy malarzy, otwierających się na nowe kręgi wrażliwości. Dzięki współcześnie rozwijanym sztukom wizualnym mamy do czynienia z intensywnym rozwojem inteligencji wzrokowej (Jerzy Olkiewicz Archipelag Picassa), indywidulanym podejściem artystów i budowy nowych konwencji w malarstwie abstrakcyjnym. Wystawiane prace Anny Wolskiej, Anny Kopijer, Piotra Młodożenca czy Arkadiusza Tomasza Supryna - abstrakcyjne komunikaty współczesności, zawierają najdrobniejsze atomy rzeczywistości, do poszukania, których zapraszamy wspólnie z artystami.

Godziny otwarcia: 11.00 – 21.00

Artyści:
Anna Wolska
Arkadiusz Tomasz Supryn
Piotr Młodożeniec
Anna Kopijer

To cztery odmienne spojrzenia artystów, zajmujących się malarstwem abstrakcyjnym, na temat oddziaływania rzeczywistości na widza.

Trzy dni poświęcone wyłącznie abstrakcji w malarstwie.

W piątek 22 września 2017 r. w godzinach 12.00- 14.00 odbędzie się rozmowa z historykiem sztuki Panem Kacprem Prusem pod tytułem „Zaginione dzieła sztuki - abstrakcja czy konkret”.

W tych dniach spotkać będzie można Annę Wolską, Annę Kopijer, które opowiedzą o swoim warsztacie pracy i objaśnią wątki tematyczne zawarte w pracach.

Fotorelacja