8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet

Obchodzony z różnym natężeniem od przeszło stu lat, kiedy kobiety  podczas strajku   w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej wyszły z fabryki na ulicę walczyć o prawa polityczne, o prawa ekonomiczne dla siebie i dla swoich córek.

W otoczeniu sielskich obrazów  Magdaleny Jędrzejczyk oraz wesołych prac   z cyklu Królowe Nocy  Roksany Kularskiej – Król,  po raz pierwszy wystawiających  w galerii sztuki Po Prawej Stronie Wisły oraz wśród  dzieł  artystek stale współpracujących z galerią, będziemy rozmawiały z zaproszonymi artystkami i między sobą na tematy związane z byciem artystką w dużym mieście, o pracy twórczej artystki kobiety, artystki matki, artystki partnerki. Popołudnie i wieczór będziemy miały  dla siebie i naszych spraw.

Zaczynamy o 17.00 we czwartek 8 marca 2018.

Kawa, herbata coś słodkiego, może kieliszek wina.

Obrazy można oglądać i zakupić do końca kwietnia 2018  (jeśli dotrwają, bo są cudownie przyjacielskie i poprawiają nastrój).

Czy jesteś zainteresowana spędzić ten wieczór z nami?

Przyjdź koniecznie.

Magdalena Jędrzejczyk
Dyplom z wyróżnieniem w 2014 roku na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach prof. Krzysztofa Wachowiaka – malarstwo sztalugowe oraz prof. Edwarda Tarkowskiego – malarstwo ścienne. Uczestniczka wystawy Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP 2014. W roku 2011 w ramach stypendium studia na Universitat Politècnica de València w Hiszpanii. Obecnie odbywa studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Autorka malowideł ściennych: jednej z sal Oddziału Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie w 2014 oraz malowidła w klubie Eufemia w Warszawie w 2013. Wyróżnienie honorowe : 30th Annual Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery, Nowy Jork, 2015 oraz Międzynarodowy Konkurs na koncepcję Upamiętnienia Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej Ratującym-Ocaleni, 2015.

Roksana Kularska-Król ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w roku 2007 otrzymując dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Dwa aneksy do dyplomu wykonała w Pracowni Fotografii prof. Leokadii Bartoszko i w Pracowni Rysunku prof. Zdzisława Olejniczaka. Ukończyła także kurs podyplomowy arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Obecnie doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych w UJK w Kielcach. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2017.
Zajmuje się̨ malarstwem, fotografią, wideo oraz ilustracją. W 2007 roku otrzymała nominację do nagrody na najlepszy dyplom roku ASP w Łodzi. W roku 2008 pracowała jako asystent stażysta w Pracowni Fotografii Wydziału Sztuk Wizualnych w ASP w Łodzi. Otrzymała wyróżnienie w konkursie „Piękna Płytka Poszukiwana”, a projekt prezentowany był na wystawie „Ceramika do kwadratu” w ramach Festiwalu Lodz Design 2010. Wraz z mężem Sebastianem tworzy duet artystyczny robosexi. Obszary ich działań to: obiekt, instalacja, video, performance. W roku 2014 duet robosexi otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi (projekt „Labirynt”).